Uregulowanie statusu

Byłem sponsorowany przez pracę, aby uzyskać zieloną kartę w styczniu 2001 roku. Mieszkałem już w USA od ponad pięciu lat. Po wjeździe do USA przez granicę Meksyk/Arizona. Urodzony w Meksyku i żyjący w ubóstwie bez przyszłości, opuściłem Meksyk w poszukiwaniu lepszego życia w USA. Niestety, po zatwierdzeniu mojej sprawy przez Departament Pracy Stanu Nowy Jork i Departament Pracy USA, została ona odrzucona przez Urząd Imigracyjny i Obywatelski USA. Mój pracodawca zamknął działalność, a moja sprawa została automatycznie anulowana.

Po odrzuceniu mojej sprawy czekałem, aż mój syn skończy dwadzieścia jeden lat, aby mógł złożyć za mnie wniosek o zieloną kartę.

Ponieważ mieszkaliśmy teraz w Pensylwanii, Urząd Imigracyjny USA w Pittsburghu zajął się moim wnioskiem o stały pobyt. Po około roku oczekiwania moja sprawa została odrzucona, twierdząc, że ponieważ wjechałem do USA bez wizy i mieszkałem w USA nielegalnie, nie mogę dostosować statusu i muszę opuścić USA. Kiedy skontaktowałem się z moim prawnikiem, skierował mnie do pana Nicelli. Po zapoznaniu się z moimi dokumentami pan Nicelli poinformował mnie, że nie muszę opuszczać Stanów Zjednoczonych i że kwalifikuję się do dostosowania statusu. Pokazał mi kilka memorandów prawnych, które miał w aktach, które potwierdziły, że miał rację.

Powierzyłem swoje życie w jego ręce i modliłem się, aby miał rację. Około miesiąc po zatrudnieniu pana Nicelli zadzwonił, aby poinformować mnie, że moja sprawa została zatwierdzona i że otrzymam zieloną kartę pocztą. Zgodnie z jego słowami, dziesięć dni później otrzymałem zieloną kartę. Nie mogłem uwierzyć, że jestem teraz stałym rezydentem. Znał prawo, które mnie obowiązywało i udowodnił, że urzędnik imigracyjny się mylił. Po wielu stresach i strachu przed aresztowaniem, w końcu mogę spać spokojnie. Pan Nicelli jest człowiekiem słownym, dobrze zorientowanym w prawie i miał siłę woli, by walczyć z Urzędem Imigracyjnym w moim imieniu i wygrać. Mój pierwotny prawnik nie miał pojęcia, jak poradzić sobie z moją sytuacją. Pan Nicelli był po prostu świetny i gorąco go polecam, jeśli potrzebujesz pomocy w jakiejkolwiek sprawie imigracyjnej.

  • Jose M.