Imigracja rodzinna

Praca na rzecz łączenia rodzin w Stanach Zjednoczonych

Rozłąka z członkami rodziny z powodu statusu imigracyjnego nigdy nie jest łatwa i jest zjawiskiem zasadniczo frustrującym. Jeśli jednak jesteś obywatelem lub legalnym stałym rezydentem Stanów Zjednoczonych, istnieją narzędzia, które pomogą Ci połączyć rodzinę w tym kraju. Dzięki imigracji rodzinnej możesz sponsorować swoich bliskich w celu uzyskania ich własnych zielonych kart, umożliwiając im życie i pracę w Stanach Zjednoczonych, a co ważniejsze, wszyscy będziecie mogli znów żyć razem.

Imigracja rodzinna jest podzielona na kilka kategorii i może być onieśmielająca, jeśli nie jesteś zaznajomiony z tym procesem. Nasz prawnik ds. imigracji rodzinnej na Manhattanie w John Nicelli & Associates z powodzeniem ułatwił tysiące spraw, łącząc rodziny i dając im nowe możliwości w Stanach Zjednoczonych. Możemy przeprowadzić Cię przez każdy etap procesu składania petycji i pracować nad tym, aby czas rozłąki Twojej rodziny był jak najkrótszy.

Różnica między krewnymi najbliższymi a krewnymi uprzywilejowanymi

Niestety, nie można ubiegać się o zieloną kartę dla dowolnego członka rodziny. Możesz sponsorować tylko określone kategorie krewnych, które są zdefiniowane jako “najbliżsi krewni” lub “krewni uprzywilejowani”. To, czy jesteś obywatelem Stanów Zjednoczonych, czy legalnym stałym rezydentem, odgrywa główną rolę w wyborze kategorii, w której znajduje się ukochana osoba.

Najbliżsi krewni obejmują:

  • Rodzice obywateli Stanów Zjednoczonych,
  • Małżonkowie obywateli Stanów Zjednoczonych,
  • Małoletnie, niezamężne dzieci obywateli Stanów Zjednoczonych,
  • Pasierb lub Pasierbica Obywateli Stanów Zjednoczonych, w zależności od tego, kiedy miało miejsce małżeństwo, ustanawiające związek rodzinny.

Tylko obywatele USA mogą sponsorować krewnych w kategorii “najbliżsi krewni”. Jest to istotne, ponieważ nie ma ograniczeń w przyznawaniu wiz dla najbliższych krewnych. Petycje nadal będą musiały być przetwarzane przez United States Citizenship and Immigration Services (USCIS), co może zająć kilka miesięcy.

Uprzywilejowani krewni obejmują:

  • Po pierwsze: (F1) niezamężni synowie i córki obywateli USA
  • Po drugie: (F2) Małżonkowie i dzieci oraz niezamężni synowie i córki stałych rezydentów.
  • (F2A) Małżonkowie i dzieci stałych rezydentów:
  • (F2B) Niezamężni synowie i córki (w wieku 21 lat lub starsi) stałych rezydentów.
  • Po trzecie: (F3) żonaci synowie i córki obywateli USA
  • Po czwarte: (F4) Bracia i siostry dorosłych obywateli USA.

Klasyfikacja uprzywilejowanych krewnych podlega limitowi wizowemu i może wiązać się ze znacznym czasem oczekiwania na dostępną wizę imigracyjną. Przydział tych wiz jest ważony w skali preferencyjnej.

Składanie petycji do rodziny jako legalny stały rezydent

Chociaż legalni stali rezydenci mogą sponsorować swoich współmałżonków i nieletnie, niezamężne dzieci, proces ten nie będzie tak usprawniony, jak w przypadku “bezpośrednich” krewnych. Ponadto, w przeciwieństwie do obywateli USA, legalni stali rezydenci nie mogą sponsorować swoich rodziców, dzieci pozostających w związku małżeńskim ani rodzeństwa. Nie można również sponsorować ciotek, wujków, kuzynów, wnuków, dziadków ani innych krewnych, niezależnie od statusu. Niestety, jest to celowe działanie. Obecna polityka imigracyjna ma na celu ograniczenie zakresu, w jakim obywatele i legalni stali rezydenci mogą sponsorować. Uprzywilejowani krewni zazwyczaj mają możliwość zabrania ze sobą do USA swoich małżonków i dzieci po otrzymaniu wizy.

Pamiętaj, że nadal możesz pracować nad połączeniem całej swojej rodziny, nawet poza tymi kategoriami: Proces ten obejmuje po prostu kilka dodatkowych kroków. Na przykład, jeśli jesteś obywatelem i chcesz sprowadzić do kraju ukochanego wujka ze strony ojca, możesz najpierw zasponsorować swojego ojca jako najbliższego krewnego. Gdy ojciec sam zostanie obywatelem USA, może sponsorować swojego brata jako krewnego uprzywilejowanego. Proces ten jest czasami określany jako “migracja łańcuchowa” i jest legalnym, skutecznym sposobem łączenia rodzin.

Nie musisz sam zajmować się imigracją rodzinną. Zadzwoń pod numer (212) 227-8020 lub skontaktuj się z nami online, aby uzyskać doświadczoną pomoc prawną w swojej sprawie.

Pomożemy Ci sprowadzić rodzinę do Stanów Zjednoczonych

Nasz adwokat ds. imigracji rodzinnej na Manhattanie ma ponad 30-letnie doświadczenie w łączeniu rodzin w procesie imigracyjnym. Wiemy, w jaki sposób składać petycje zarówno dla najbliższych, jak i uprzywilejowanych krewnych i możemy pomóc w skompletowaniu niezbędnej dokumentacji.

Nasz zespół może również reprezentować Cię w kontaktach z USCIS w przypadku pojawienia się problemów i doradzić, jak radzić sobie z przeszkodami. Utrzymanie rodziny razem jest najważniejsze, a my jesteśmy empatyczni wobec ciężaru, jaki może przynieść przedłużająca się rozłąka. Dlatego robimy wszystko, co w naszej mocy, aby połączyć rodziny tak skutecznie, jak to tylko możliwe.

Zapewnij swojej rodzinie pomoc prawną, na którą zasługuje, dzwoniąc lub kontaktując się z nami online.

Masz zapytanie?

Contact Form PL